Niesamowite winnice na świecie

Dodane przez dnia paź 14, 2014 w Regiony winiarskie | 0 komentarzy

Niesamowite winnice na świecie

Wino to nie jedynie bogactwo smaku, egzotyczna etykieta oraz możliwość dzielenia się z najbliższymi. To przede wszystkim miejsce, w którym się narodziły, czyli winnice. Wspominając o tych miejscach mamy przed oczami piękne toskańskie pagórki. Oprócz jednak tych tradycyjnych, na świecie jest parę ekscentrycznych miejsc, gdzie powstają pyszne wina.

Argentyna – górska winnica

Znajdująca się w górnej części regionu Colchagua na południu Andów Bodegas Colome to najwyżej położona uprawa winorośli na świecie. W Colome, na wysokości od 2.300 metrów do 3.311 metrów nad poziomem morza, tworzy się wersję win – Malbeka i Torrontesa.

Syria oraz Liban – konfliktowe uprawy

Domaine de Bargylus w Syrii oraz Chateau Marsyas w Libanie to winnice, gdzie z uwagi na niedaleko rozstrzygane konflikty zbrojne, zbieranie winogron jest kwestią problematyczną.

Tajlandzka woda

Siam Winery w Tajlandii to winnica, która jest położona na wodzie. Chłodna kąpiel jest dla winogron kojąca, zważywszy na wysokie temperatury w tych rejonach. Wytwarza się tam aż, 300 tysięcy butelek wina.

Republika Zielonego Przylądka

Fogo Island Wine Co-operative w Republice Zielonego Przylądka jest winnicą umiejscowioną u podnóża czynnego wulkanu – Pico do Fogo. Winnice Sodade oraz Chã das Caldeiras wytarzają około 160 tysięcy butelek wina.

Afrykańska susza

W Egipcie, koło Kairu projektem Sahara Vineyards zarządza jego właściciel – Karim Hwaidak. Ma on pod sobą 600 hektarów upraw zawierających 30 odmian winorośli. Rozwiązaniem dla problemu suszy i szaroziemia, jest specjalne nawadnianie. Gleba podłączona jest do czujników, które mają za zadanie badać aktualne zapotrzebowanie na wodę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *